![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 7437039
*
nr 743 7039
Litografi
Michel Macreau, 1935-1995, 10/90, bladets mått: 80x57
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:28:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 16:12:52
1
100 kr
23/2 22:18:05
2
200 kr
24/2 08:47:29
1
250 kr
27/2 07:40:00
1
350 kr
27/2 12:43:25
3
Vinnande bud
27/2 17:23:48
1
650 kr
27/2 17:24:16
1
800 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier michel macreau
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Litografi
Läs mer om Grafik
nr 743 7039
Litografi
Michel Macreau, 1935-1995, 10/90, bladets mått: 80x57
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 16:12:52 | 1 | 100 kr |
23/2 22:18:05 | 2 | 200 kr |
24/2 08:47:29 | 1 | 250 kr |
27/2 07:40:00 | 1 | 350 kr |
27/2 12:43:25 | 3 | Vinnande bud |
27/2 17:23:48 | 1 | 650 kr |
27/2 17:24:16 | 1 | 800 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.![](/tema/themes/{7D72AADE-6D92-4999-AD32-DDDAAE47E348}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier michel macreau
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25